O modzie
Wednesday January 23rd 2019

Jak dbać o stopy?

Latem warto zadbać nie tylko o piękny strój czy wygodne buty ale także o wygląd naszych stóp. Latem wyjątkowo są narażone na wysuszenia, odciski, otarcia itp. Aby nie sprawiały nam problemów musisz poświęcać im choć trochę czasu. Mam dziś więc dla Ciebie kilka propozycji, które pozwolą Ci zadbać o piękne, gładkie i zadbane stopy, które idealne będą wyglądać w sandałkach czy innych odkrytych butach!

pobrane

Na początek wykonaj kąpiel – wystarczy miska z ciepłą wodą, ulubiony płyn do kąpieli bądź specjalistyczna sól. Wystarczy 10 minut by Twoje stopy były zmiękczone.

Następnym krokiem powinno być złuszczanie naskórka. Zrogowaciały naskórek możesz usuwać za pomocą specjalistycznego peelingu a jeśli wolisz naturalne sposoby to wybierz rozdrobnione pestki owoców. Możesz także stosować tarkę do stóp – jest to rozwiązanie dużo lepsze niż pumeks, gdyż nie gromadzi się tam tak wiele bakterii i grzybów.

pobrane (1)

Gdy już wykonasz dwa pierwsze kroki przyjdzie pora na nawilżanie – najlepiej stosować kremy z mocznikiem o zawartości ok. 10%. Takie stężenie mocznika pozwala na odpowiednie nawilżenie ale też regenerację skóry. Jeśli więc Twoja skóra jest sucha i szorstka kremy z mocznikiem będą idealnym rozwiązaniem – wystarczy kilka aplikacji by zauważyć ogromną różnicę!

images

A Ty jak dbasz o swoje stopy latem? Masz jakieś sprawdzone sposoby?

Previous Topic:

More from category

Jak wyszczuplić pupę?
Jak wyszczuplić pupę?

Nie każda z nas może pochwalić się zgrabną i szczupłą pupą – jednak, zaokrąglone w tym miejscu ciało [Read More]

Strój do teatru!
Strój do teatru!

Od czasu do czasu wybieramy się na ważniejsze spotkania, imprezy czy wydarzenia. W najbliższym czasie wybieram się [Read More]

Jak wyszczuplają buty?
Jak wyszczuplają buty?

<div align=”justify”> Każda z nas doskonale wie, że ciuchy mogą nas odpowiednio wyszczuplić a [Read More]

Czy moda jest aż tak ważna?
Czy moda jest aż tak ważna?

Powoli, małymi krokami chyba każda z nas rozpoczyna przygotowania do jakże nie zbliżającej się wielkimi krokami [Read More]

Interesting Sites

    Archives